Čistírna peří

Jemné čištění:

  1. Pokud je peří ve velmi dobrém stavu, volí se jeho odprášení. Peří se klade do komory, kde se pomocí míchadel kypří chomáčky slepeného peří. Přes hrubší síta se odstraňuje hrubší péřový odpad.
  2. Přes otvor v komoře peří prochází do další části, ve kterých se vykonává další kypření a prosívání peří přes jemná síta. Zde se oddělují úlomky peří, mechanické nečistoty a jemný péřový prach. Následně se přidává antibakteriální přípravek.
  3. Vyčištěné peří se přivádí do nové ušité sypkoviny. Výhodou tohoto čištění je šetrnost k péřové náplni a menší odpad z procesu čištění peří.

 

Čištění parou:

  1. Pokud je peří v horším stavu, přistupujeme k ošetření parou. Peří se klade do komory, kde se pomocí míchadel kypří chomáčky slepeného peří.
  2. Přes otvor v komoře peří prochází do části, ve které se vykonává další kypření. Zde se odděluje hrubý odpad, úlomky peří a mechanické nečistoty.
  3. V další fázi se peří propařuje suchou parou. Vysoká teplota ničí bakterie i plísně. Po tomto procesu se přidává antistatický přípravek. Vyčištěné peří se přivádí do nové ušité sypkoviny.